صدیقی

حکومت: طالبان از نیت نیک دولت و شهروندان افغانستان در روند صلح سوء استفاده می‌کنند

neshananews

19 October 2020

حکومت افغانستان می‌گوید که گروه طالبان از نیت نیک دولت و مردم افغانستان در روند صلح «سوء استفاده» می‌کنند و به جنگ ناروای‌شان ادامه می‌دهند.

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری کشور امروز (دوشنبه، 28 میزان) در برگۀ توییترش نوشته است که حمله‌های تهاجمی طالبان در ولایت‌های غور و هلمند نشان می‌دهد که طالبان از نیت نیک دولت و مردم افغانستان در روند صلح «سوء استفاده» می‌کنند.

آقای صدیقی می‌افزاید که دولت حدود 6 هزار و 100 زندانی خطرناک طالبان را بنابر حُسن‌نیت و برخلاف رویۀ معمول در روند صلح از زندان رها کرد تا این گروه از ادامۀ جنگ دست بردارند. اما به گفتۀ آقای صدیقی، طالبان از حُسن‌نیت دولت و مردم افغانستان سوء استفاده می‌کنند و به جنگ ناروا در کشور ادامه می‌دهند.

سخنگوی رییس جمهور همچنان خاطرنشان می‌سازد که طالبان حمله‌های «وحشیانه» را در برابر غیرنظامیان در کشور افزایش داده‌اند.

این در حالی است که روز گذشته طالبان یک حملۀ مرگ‌بار انفجاری را در شهر فیروزکوه، مرکز ولایت غور راه‌اندازی کردند. در نتیجۀ این انفجار 14 نفر کشته شده و بیش از 100 باشندۀ دیگر ولایت غور زخمی شده‌اند. افزون بر این، جنگ‌جویان طالبان از ده روز به این‌سو حمله‌های تهاجمی‌شان را در ولایت‌های هلمند و بدخشان نیز افزایش داده‌اند. در پی این حمله‌ها صدها خانواده از خانه‌های‌شان بی‌جا شده‌اند.