دادستانی کل

دادستانی کل: در 7 روز گذشته 8 کارمند دولت به اتهام دریافت رشوت بازداشت شده‌اند

neshananews

03 October 2020

دادستانی کل اعلام کرده است که پس از اطلاع‌رسانی شهروندان هشت کارمند برحال دولت هنگام دریافت رشوت به گوۀ بالفعل بازداشت شده‌اند. این افراد شامل کارمندان بخش‌های خدمات ملکی و امنیتی هستند.

دادستانی کل امروز (شنبه، دوازدهم میزان) با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که این افراد در جریان یک هفته گذشته به اتهام دریافت حدود 60 هزار افغانی و ده هزار دالر امریکایی در کابل و میدان وردک بازداشت شده‌اند.

بر اساس این خبرنامه، پنج کارمند امنیتی حوزۀ سیزدهم شهر کابل، یک افسر امنیت ملی این ولایت، یک کارمند دادگاه استیناف زون غرب در شهر کابل و یک دادستان نظامی در ولایت میدان وردک در جمع این افراد شامل هستند.

خبرنامه می‌افزاید که این افراد در پی همکاری و اطلاع‌رسانی شهروندان با شمارۀ 180 دادستانی، در جریان ارتکاب جرم به گونۀ بالفعل بازداشت شده‌اند.

اخیراً شماری از بازداشتی‌های متهم با فساد مالی پس از اطلاع‌رسانی شهروندان به نهادهای عدلی و قضایی افزایش یافته است. سال پار حکومت مقرره‌یی را تصویب کرد که بر اساس آن اطلاع دهنده‌گان فساد اداری مورد حمایت و تشویق حکومت قرار خواهند گرفت. اکنون به نظر می‌رسد که تصویب این مقرره در امر مبارزه با فساد اداری موثر واقع شده است.