دانشگاه کابل

دانشگاه‌های کشور از هشتم ماه قوس تعطیل می‌شوند

neshananews

21 November 2020

مسوولان وزارت تحصیلات عالی می‌گویند که دانشگاه‌های کشور از هشتم ماه قوس به بعد تعطیل خواهند شد.

حنیف فرزان، معاون سخنگوی وزارت تحصیلات عالی امروز (شنبه، اول قوس) به خبرگزاری نشانه می‌گوید که بر اساس فیصلۀ کابینه، دانشگاه‌های کشور سر از تاریخ هشتم ماه قوس تعطیل می‌شوند.

آقای فرزان می‌افزاید که این تصمیم با آغاز موج دوم ویروس کرونا در کشور از سوی کابینه روی دست گرفته شده است. به سخن او، بر اساس این تصمیم، تعطیلی دانشگاه‌ها تا پانزدهم ماه حوت امسال دوام خواهد کرد.

گفتنی است که مکتب‌ها و سالن‌های عروسی نیز به دلیل افزایش دوبارۀ موارد مثبت ویروس کرونا تعطیل اعلام شده‌اند. بر اساس تصمیم کابینه، سالن‌های عروسی تا یک ماه دیگر اجازۀ فعالیت را نخواهند داشت. همچنان مکتب‌ها در مناطق سردسیر از پانزدهم ماه قوس به روی دانش‌آموزان مسدود خواهند شد.

دانش‌آموزان و دانش‌جویان در حالی به تعطیلات زمستانی می‌روند که وزارت صحت عامه اواخر هفتۀ گذشته از گسترش موج دوم ویروس کرونا در کشور خبر داده است. این وزارت شهروندان را به رعایت تدابیر بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برای پیش‌گیری از ابتلا به ویروس کرونا فرا خوانده است.

بر اساس آمارهای موجود شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به 44 هزار و 177 تن افزایش یافته است. از این میان، 35 هزار و 339 تن دوباره صحت‌یاب شده‌ و یک‌هزار و 650 تن دیگر در نتیجۀ ابتلا به این ویروس، جان باخته‌اند.