زندان پلچرخی دو

درگیری در زندان پُلچرخی یک کشته و چهار زخمی برجای گذاشته است

neshananews

14 March 2021

مسوولان ادارۀ امور زندان‌ها تأیید می‌کنند که در پی درگیری میان زندانیان پلچرخی در کابل، یک زندانی کشته شده و چهار تن دیگر آنان زخم برداشته‌اند.

فرهاد بایانی، سخنگوی ادارۀ امور زندان‌ها می‌گوید که این درگیری شام دیروز (شنبه، 23 حوت) میان زندانیان بلاک‌های ششم و هفتم زندان پلچرخی صورت گرفته است. آقای بایانی می‌افزاید که در پی مداخلۀ پولیس درگیری میان زندانیان به پایان رسیده، اما تلفاتی بر این زندانیان وارد شده است. به گفتۀ او، یک زندانی در جریان این درگیری کشته شده و چهار زندانی دیگری زخمی شده‌اند.

تاکنون انگیزۀ وقوع این درگیری مشخص نشده است. سخنگوی ادارۀ امور زندان‌ها خاطرنشان می‌سازد که وضعیت زندان پلچرخی هم‌اکنون زیر کنترل پولیس قرار دارد.

گفتنی است که حدود دو ماه پیش درگیری مشابهی در زندان مرکزی شهر هرات رخ داد. این درگیری پس از شورش زندانیان، آغاز شد. در این درگیری دست‌کم سه نفر به شمول یک محافظ این زندان کشته شدند.

اعتراض شماری از زندانیان در زندان‌های کشور پس از آن بالا گرفته است که همزمان با همه‌گیری موج اول ویروس کرونا در کشور، حکومت هزاران زندانی دارای جرایم نه چندان سنگین را به هدف پیش‌گیری از ابتلا به ویروس کرونا از زندان‌ها آزاد کرد. این اقدام واکنش سایر زندانیان را در پی داشت.