ولسوالی آقچه

درگیری در ولسوالی آقچه؛ 12 سرباز ارتش و 5 جنگ‌جوی طالبان در جوزجان کشته شدند

neshananews

17 June 2020

مسوولان امنیتی ولایت جوزجان از حملۀ تهاجمی گروه طالبان بر مواضع ارتش در ولسوالی آقچۀ خبر می‌دهند. در این درگیری 12 سرباز ارتش و 5 جنگ‌جوی طالبان کشته شده‌اند.

عبدالمعروف آذر، سخنگوی والی جوزجان در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که گروهی از جنگ‌جویان طالبان حوالی ساعت سه بامداد امروز (چهارشنبه، 28 جوزا) بر پایگاه ارتش در منطقۀ «بالاحصار» ولسوالی آقچه حمله کردند. به سخن او، در نتیجۀ درگیری میان دو طرف 12 سرباز امنیتی جان باخته، 5 سرباز زخمی شده و 4سرباز دیگر ارتش به دست طالبان اسیر شده‌اند. افزون بر این، دو تانک ارتش در این درگیری از بین رفته و یک تانک دیگر را جنگ‌جویان طالبان با خود برده‌اند.

سخنگوی والی جوزجان می‌افزاید که در این درگیری 5 جنگ‌جوی طالبان به شمول یک فرمانده این گروه کشته شده و 10 عضو دیگر آنان زخمی شده‌اند.

این درحالی است که پایگاه «بالاحصار» یکی از کلیدی‌ترین پایگاه‌های ارتش در ولسوالی آقچه است. این پایگاه پنج ولسوالی ولایت جوزجان را در دیدرس دارد. جنگ‌جویان گروه طالبان همواره در تلاش تصرف این پایگاه هستند. پارسال نیز در نتیجۀ یک درگیری مسلحانه این پایگاه برای مدتی به دست طالبان سقوط کرد. نیروهای ارتش اما این پایگاه را دوباره تصرف کردند.