انفجار قندهار

در انفجار موتربمب در شهر قندهار شش سرباز پولیس ملی زخم برداشتند

neshananews

25 November 2020

مسوولان محلی در ولایت قندهار تأیید می‌کنند که در نتیجۀ انفجار یک موتر مملو از مواد انفجاری در مربوطات حوزۀ یازدهم شهر قندهار شش سرباز پولیس ملی زخم برداشته‌اند.

احمد بهیر احمدی، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت قندهار به خبرگزاری نشانه‌ می‌گوید که این رویداد حوالی ساعت 10:40 دقیقۀ پیش از چاشت امروز (چهارشنبه، پنجم قوس) در شهرک «عینو مینه» از مربوطات حوزۀ یازدهم امنیتی شهر قندهار رخ داده است.

آقای احمدی می‌افزاید که این موتر نوع «مازدا» مملو از مواد انفجاری قراول حوزۀ یازدهم پولیس ولایت قندهار را هدف قرار داده است. به گفتۀ او، دست‌کم شش سرباز پولیس ملی در این رویداد به گونۀ سطحی زخمی شده‌اند.

این انفجار در یک منطقۀ رهایشی صورت گرفته و زیان هنگفت مالی نیز بر جای گذاشته است. تاکنون اما مقدار این زیان‌ها مشخص نشده است. از سوی دیگر، مسوولان صحی در ولایت قندهار از انتقال 21 زخمی به مرکزهای درمانی این ولایت خبر می‌دهند.

تاکنون مسوولیت این انفجار را فرد و یا گروهی بر عهده نگرفته است. اما نهادهای امنیتی، طالبان را مسوول حمله‌های موتربمب بر قرارگاه‌های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور می‌دانند.

این در حالی است در دو روز گذشته چهار انفجار دیگر در ولایت‌های کابل و بامیان به وقوع پیوسته است. دست‌کم بیست فرد ملکی در این دو انفجار جان باخته و نزدیک به 60 تن دیگر زخم برداشته‌اند.