میدان وردک

در حملۀ نافرجام موتربمب طالبان در میدان وردک چهار افسر امنیت ملی زخم برداشتند

neshananews

15 October 2020

مسوولان محلی در ولایت میدان وردک می‌گویند که در نتیجۀ حملۀ نافرجام موتربمب طالبان در این ولایت چهار افسر امنیت ملی زخم برداشته‌اند.

دفتر رسانه‌یی والی میدان وردک امروز (پنج‌شنبه، 24میزان) با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که یک موتر مملو از مواد انفجاری قرار بود یک قرارگاه ارتش را در مسیر شاهراه «نمبر 2» ولایت میدان وردک هدف قرار دهد. به سخن او، این موتر بمب‌گذاری شده پیش از رسیدن به هدف نابود شده است. بر اساس خبرنامۀ دفتر رسانه‌یی والی میدان وردک، این رویداد حوالی ساعت چهار بامداد امروز اتفاق افتاده است.

در خبرنامه آمده است که چهار افسر امنیت ملی که در نزدیکی این حادثه قرار داشتند، به گونۀ سطحی زخم برداشته‌اند.

مسوولان محلی در ولایت میدان وردک همچنان تصریح می‌کنند که این موتر بمب‌گذاری شده پس از آن در نتیجۀ تیراندازی نیروهای امنیتی کشور نابود شده است که این نیروها بر اساس اطلاعات کشفی از وقوع این حمله قبلاً مطلع بودند.

پس از انفجار این موتر بمب‌گذاری شده درگیری مسلحانه میان جنگ‌جویان گروه طالبان و نیروهای امنیتی آغاز شده و در نتیجۀ آن هشت جنگ‌جوی طالبان کشته شده و هفت تن دیگر آنان زخمی شده‌اند.

گفتنی است که حمله‌های طالبان از یک هفته به این‌سو در چندین ولایت کشور شدت گرفته است. این در حالی است که گفت‌وگوهای صلح به گونۀ مستقیم میان هیأت‌های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان در قطر جریان دارد. دو طرف روی نهایی‌سازی کارشیوۀ مذاکرات صلح بحث می‌کنند. دفتر معاونت سازمان مللی متحد و سفارت‌های امریکا و کانادا در کابل از طالبان می‌خواهند که میزان خشونت‌ها را در کشور کاهش دهند. گروه طالبان اما تاکنون به این خواست آنان واکنشی نشان نداده‌اند.