پایگاه ارتش

در دو حملۀ پی در پی موتربمب در غزنی سه سرباز ارتش جان باختند

neshananews

09 December 2020

مسوولان محلی در ولایت غزنی از انفجار دو موتر مملو از مواد انفجاری در نزدیکی یک پایگاه ارتش در ولسوالی اندر این ولایت خبر می‌دهند. در این دو انفجار سه سرباز ارتش جان باخته و دو تن دیگر آنان زخم برداشته‌اند.

واحدالله جمعه‌زاده، سخنگوی والی غزنی می‌گوید که این رویداد حوالی ساعت 12:30 شب گذشته (سه‌شنبه، هژدهم قوس) در روستای «ملا نوح بابا» از مربوطات ولسوالی اندر این ولایت رخ داده است. آقای جمعه‌زاده می‌افزاید که رانندۀ یکی از این دو موتر بمب‌گذاری شده قصد داشت خودش را به داخل پایگاه برساند، اما پیش از رسیدن به هدف از سوی نیروهای امنیتی شناسایی و از بین رفته است.

سخنگوی والی غزنی خاطرنشان می‌سازد که در نتیجۀ انفجار این موتر در نزدیکی پایگاه ارتش، سه سرباز ارتش جان باخته و دو تن دیگر آنان زخمی شده‌اند. آقای جمعه‌زاده علاوه می‌کند که دقایقی پس از این انفجار، موتر بمب‌گذاری شدۀ دومی نزدیک پایگاه می‌شود، اما این بار رانندۀ این دو موتر از سوی سربازان ارتش شناسایی و پیش از رسیدن به هدف بازداشت می‌شود. مواد جاسازی شده در این موتر اما منفجر می‌شود. مسوولان امنیتی می‌گویند که انفجار دومی تلفاتی در پی نداشته است.

این در حالی است که هفتۀ پیش نیز یک رویداد مرگ‌بار انفجاری در ولسوالی ده‌یک این ولایت به وقوع پیوست که دست‌کم 25 سرباز ارتش ملی در این رویداد جان باختند. مسوولیت این حمله را گروه طالبان بر عهده گرفتند.