شهر جلال آباد

در سه رویداد مسلحانه در کابل و ننگرهار پنج نفر کشته شدند

neshananews

16 February 2021

مسوولان امنیتی در ولایت‌های کابل و ننگرهار تأیید می‌کنند که در سه رویداد مسلحانه در این دو ولایت چهار نیروی امنیتی و یک داکتر کشته شده‌اند.

فرید خان، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت ننگرهار می‌گوید که یکی از این رویدادها حوالی ساعت 07:00 بامداد امروز (سه‌شنبه، 28 دلو) در مربوطات حوزۀ چهارم امنیتی شهر جلال‌آباد رخ داده است. فرید خان می‌افزاید که موتر حامل نیروهای پولیس در این رویداد هدف تیراندازی افراد مسلح ناشناس قرار گرفته است. به گفتۀ او، دو افسر پولیس و یک داکتر در این رویداد جان باخته‌اند.

سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت ننگرهار علاوه می‌کند که یک رویداد دیگری که حوالی ساعت 08:00 بامداد امروز در مربوطات حوزۀ سوم شهر جلال‌آباد رخ داده است. در این رویداد یک افسر پولیس جان باخته است.

فرید خان خاطرنشان می‌سازد که در این رویداد موتر حامل نیروهای پولیس هدف تیراندازی افراد ناشناس قرار گرفته است. به گفتۀ او، در این رویداد دو افسر پولیس زخم برداشته‌اند.

از سوی دیگر، فرماندهی پولیس ولایت کابل از جان باختن یک منسوب امنیت ملی در مربوطات حوزۀ سیزدهم امنیتی شهر کابل خبر می‌دهد. فردوس فرامرز، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل می‌گوید که این رویداد حوالی ساعت 07:30 بامداد امروز در ساحۀ «یوسف بانگی» از مربوطات حوزۀ سیزدهم امنیتی شهر کابل رخ داده است.

آقای فرامرز علاوه می‌کند که عاملان این رویداد از ساحه فرار کرده‌اند. هیچ گروهی تاکنون مسوولیت این رویدادها را بر عهده نگرفته است. مسوولان نهادهای امنیتی کشور اما طالبان را مسوول حمله‌های هدف‌مند در کشور می‌دانند.