لویه جرگه

در لویه‌جرگۀ مشورتی صلح بیش از ۱۵۸ میلیون افغانی مصرف شده است

neshananews

20 August 2020

صداقت‌الله صادق، معاون مالی و اداری ادارۀ عملیاتی و حمایتی انکشاف ملی ریاست جمهوری می‌گوید که برای برگزاری لویه‌جرگۀ مشورتی صلح بیش از ۱۵۸ میلیون افغانی هزینه شده است.

آقای صادق امروز (پنج‌شنبه، ۳۰ اسد) در یک نشست خبری در کابل می‌گوید: «بیش از ۱۵۸ میلیون افغانی که در لویه‌جرگۀ مشورتی صلح به مصرف رسیده، در رده‌بندی‌های مختلف از جمله تهیۀ مواد غذایی سه وعدۀ مهمانان، خدمات محل بودوباش، ترانسپورت، حفظ و مراقبت و مسایل متفرقه، طی سه روز برای ۳ هزار و ۴۹۰ مهمان هزینه شده است.» او در ادامه می‌افزاید که از مجموع ۳۳۰ میلیون افغانی که به هدف مصارف برگزاری این جرگه تخمین شده بود، ۱۷۱ میلیون افغانی آن، صرفه‌جویی شده است.

این درحالی است که لویه‌جرگۀ مشورتی صلح در هفدهم اسد امسال به منظور تصمیم‌گیری در مورد رهایی ۴۰۰ زندانی طالبان برگزار شد. این جرگه برای سه روز ادامه یافت. در این جرگۀ مشورتی ۳ هزار ۲۰۰ نفر به نماینده‌گی از 23 صنف مختلف کشور شرکت کردند. ریاست این جرگه را عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی بر عهده داشت. پس از سه روز، این جرگه در پایان کارش قطع‌نامۀ ۲۵ ماده‌یی را صادر کرد که بر مبنای آن در کنار مسایل دیگر بر آزادی ۴۰۰ زندانی طالب از سوی حکومت مهر تأیید گذاشته شد.