کرونا

در 24 ساعت گذشته 26 مورد مثبت ویروس کرونا در چهار ولایت کشور ثبت شده است

neshananews

08 September 2020

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در 24 ساعت گذشته 26 مورد تازه و مثبت ویروس کرونا در چهار ولایت کشور شناسایی شده است.

مسوولان این وزارت با نشر آمار روزانۀ ویروس کرونا می‌گویند که در 24 ساعت گذشته که 160 مورد مشکوک ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های کشور آزمایش شده‌اند و از این میان 26 مورد آن مثبت تشخیص شده است.

بر اساس این ارقام، 14 مورد مثبت در هرات، 8 مورد مثبت در کندز، 3 مورد در بلخ و یک مورد مثبت دیگر در ولایت پکتیا ثبت شده است. خبرنامۀ وزارت صحت عامه می‌افزاید که با ثبت این موارد تازه، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 38 هزار و 520 تن افزایش یافته است.

همچنان در یک شبانه‌روز گذشته 3 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته‌اند. این موارد در ولایت‌های هرات، بلخ و کندز ثبت شده‌اند. با این حساب، شمار مجموعی بیمارانی که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته‌اند، به یک‌هزار 418 نفر افزایش یافته است.

در کنار این، بر اساس آمار وزارت صحت عامه در 24 ساعت گذشته 158 بیمار مبتلا به ویروس کرونا دوباره بهبود یافته‌اند. با این حال، شمار مجموعی بهبودیافته‌گان ویروس کرونا در کشور به 30 هزار و 715 تن افزایش یافته است.

هرچند مقام‌های وزارت صحت عامه می‌گویند که انتشار ویروس کرونا در کشور سیر نزولی را می‌پیماید، اما نگرانی از گسترش موج دوم شیوع این ویروس همچنان پابرجاست.