دوستم

دوستم: برای بازپس‌گیری ولسوالی‌های زیر کنترل طالبان باید دست به کار شویم

neshananews

27 February 2021

مارشال عبدالرشید دوستم، معاون پیشین ریاست جمهوری ضمن اعلام حمایتش از نظام جمهوری می‌گوید که برای بازپس‌گیری ولسوالی‌های زیر کنترل طالبان باید دست به کار شویم.

آقای دوستم امروز (شنبه، نهم حوت) همزمان با آمدن به کابل در مراسمی حمایتش را از نظام جمهوری اعلام کرد. آقای دوستم می‌گوید که از نظام موجود حمایت می‌کند و هر لحظه آماده است از خاک افغانستان دفاع کند.

مارشال دوستم شرایط موجود را حساس و تاریخی عنوان می‌کند و می‌افزاید که رییس‌جمهور باید زمینه را برای اجماع سیاسی میان رهبران احزاب و چهره‌های با نفوذ کشور فراهم بسازد تا روند صلح به موفقیت برسد.

معاون پیشین ریاست جمهوری همچنان بر بازپس‌گیری مناطقی تأکید می‌کند که در سال‌های پسین زیر کنترل طالبان درآمده است. آقای دوستم علاوه می‌کند که مذاکرات صلح نتیجۀ مطلوبی را در پی نداشته و برای آزادسازی مناطق زیر تصرف طالبان باید اقدام شود.

آقای دوستم این اظهارات را در حالی مطرح می‌کند که او پس از یک‌ونیم سال وقفه وارد کابل شده است. آقای دوستم در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته در پی اختلاف‌های سیاسی با محمد اشرف غنی، کابل را به مقصد جوزجان ترک کرد.