انفجار کابل

دو انفجار در کابل دو کشته و دو زخمی برجای گذاشت

neshananews

20 February 2021

فرماندهی پولیس کابل تأیید می‌کند که دو رویداد انفجاری در مربوطات ناحیه‌های چهارم و ششم امنیتی شهر کابل دو کشته و دو زخمی برجای گذاشته است.

فردوس فرامرز، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل می‌گوید که رویداد نخست حوالی ساعت 08:00 بامداد امروز (شنبه، دوم حوت) در سرک دارالامان از مربوطات حوزۀ ششم امنیتی شهر کابل رخ داده است.

آقای فرامرز می‌افزاید که در این رویداد یک موتر کرولا هدف انفجار ماین مقناطیسی قرار گرفته است. به گفتۀ او، در این انفجار دو نفر زخم برداشته و به شفاخانه منتقل شده‌اند. سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت کابل خاطرنشان می‌سازد که رویداد دومی حوالی ساعت 08:15 بامداد امروز در ساحۀ کارتۀ پروان از مربوطات حوزۀ چهارم امنیتی شهر کابل رخ داده است.

فردوس فرامرز اضافه می‌کند که در این رویداد نیز یک موتر نوع کرولا هدف انفجار ماین مقناطیسی قرار گرفته است. به گفتۀ سخنگوی فرماندهی پولیس کابل، در این رویداد دو نفر جان باخته‌اند. او در مورد هویت قربانیان این رویدادها جزییات بیشتری ارایه نکرده است.

هیچ گروهی تاکنون مسوولیت این رویدادها را بر عهده نگرفته است، اما مسوولان نهادهای امنیتی طالبان را عامل این دست حمله‌ها می‌دانند.