انفجار

دو انفجار در کابل یک کشته و چهار زخمی برجای گذاشت

neshananews

22 August 2020

پولیس کابل تأیید می‌کند که در نتیجۀ دو انفجار جداگانه در مربوطات حوزۀ هفتم و پانزدهم امنیتی این شهر، یک نفر جان باخته و چهار نفر دیگر زخمی شده‌اند. پولیس کابل تاکنون هویت این افراد را مشخص نکرده است.

فردوس فرامرز، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت کابل می‌گوید که حوالی ساعت ۶:۳۰ دقیقۀ بامداد امروز (شنبه، اول سنبله) یک موتر تیزرفتار نوع کرولا در ساحۀ سرک‌نو چهلستون از مربوطات حوزۀ هفتم امنیتی شهر کابل هدف ماین مقناطیسی قرار گرفته است. به گفتۀ او، در نتیجۀ این انفجار یک نفر جان باخته و دو تن دیگر  به شمول یک فرد ملکی زخمی شده‌اند.

بر اساس معلومات پولیس کابل، رویداد دیگری حوالی ساعت ۰۷:۲۰ دقیقۀ بامداد امروز در منطقۀ چهارراهی شهید از مربوطات حوزۀ پانزدهم امنیتی شهر کابل اتفاق افتاده است. پولیس کابل می‌گوید که یک رنجر نظامی هدف ماین کنار جاده‌یی قرار گرفته است و در نتیجۀ این انفجار دو سرنشین این رنجر زخمی شده‌اند. پولیس کابل به گونۀ دقیق هویت جان باخته‌گان و زخمیان این رویداد را مشخص نکرده است.

تاکنون مسوولیت این دو انفجار را فرد و یا گروهی بر عهده نگرفته است. پولیس کابل می‌گوید که موضوع زیر بررسی قرار دارد.

کابل در حالی تقریباً همه‌روزه شاهد رویدادهای امنیتی می‌باشد که وزارت امور داخله حدود ۴۰ روز پیش تطبیق طرح «میثاق امنیتی» را در شهر کابل آغاز کرده است. اما ظاهراً این طرح در کاهش رویدادهای امنیتی و جرمی ناکام بوده است. زیرا این طرح توانایی جلوگیری از انفجارهای ناشی از ماین‌های مقناطیسی و کنار جاده‌یی را ندارد.