EZlP_OqXsAIG97M

دو بستۀ بزرگ واکسن کرونا از هند و امریکا وارد کشور می‌شوند

neshananews

20 June 2021

وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه می‌گوید که دو بستۀ بزرگ واکسن کرونا از هند و امریکا وارد کشور می‌شوند.

آقای مجروح امروز (یک‌شنبه، 30 جوزا) در یک نشست خبری در کابل می‌گوید که بستۀ واکسن کمکی دولت هند در اواخر ماه سرطان وارد کشور خواهد شد. به سخن او، این بستۀ کمکی واکسن کرونا نزدیک به 500 هزار دوز را شامل است.

آقای مجروح همچنان از انتقال یک بستۀ بزرگ واکسن کرونا از امریکا به افغانستان خبر می‌دهد. سرپرست وزارت صحت عامه توضیح می‌دهد که این بستۀ کمکی واکسن که مقدار آن تاکنون مشخص نشده است در شروع ماه اسد وارد افغانستان خواهد شد.

سرپرست وزارت صحت عامه کمبود آکسیجن را همچنان از چالش‌های جدی در بخش مهار موج سوم کرونا در کشور می‌خواند. به بیان او، هرچند شمار بسترها در شفاخانه‌های ویژۀ بیماران مبتلا به ویروس کرونا دو برابر شده، اما به دلیل کمبود آکسیجن پاسخگوی بیماران کرونایی نیست.

آقای مجروح بیان می‌دارد که در سیر شیوع موج سوم ویروس کرونا کاهش دیده نمی‌شود و احتمال دارد در عید پیش‌رو میزان شیوع این ویروس بیشتر از گذشته افزایش یابد. به گفتۀ او، هم‌اکنون همۀ ولایت‌های کشور گواه شیوع گستردۀ این ویروس ‌اند.

آقای مجروح از شهروندان می‌خواهد که در جریان عید قربان فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند و از شیوع بیشتر کرونا جلوگیری کنند.

موج سوم ویروس کرونا حدود چهار هفته پیش از ولایت‌های شرقی کشور آغاز شد و به همۀ ولایت‌ها رسید. در گیرودار شیوع موج سوم این ویروس نوع هندی کرونا (دلتا) نیز در حال گسترش است. این نوع ویروس کرونا بسیار خطرناک می‌باشد.