یوسف رشید دو

دو تن از عاملان ترور یوسف رشید بازداشت شدند

neshananews

09 January 2021

فرماندهی پولیس ولایت کابل اعلام کرده است که دو تن از عاملان ترور یوسف رشید، رییس اجرایی بنیاد انتخابات آزاد و عادلانۀ افغانستان (فیفا) بازداشت شده‌اند.

فردوس فرامرز، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل امروز (شنبه، 20 جدی) به خبرگزاری نشانه می‌گوید که یک شبکۀ سه نفری طالبان در ترور آقای رشید دست داشته است که از این میان دو عضو این شبکه بازداشت شده‌اند.

آقای فرامرز می‌افزاید که این دو نفر در یک عملیات هدف‌مند نیروهای پولیس ملی از مربوطات حوزۀ هفتم امنیتی شهر کابل بازداشت شده‌اند. به سخن او، این افراد اعضای یک شبکۀ کوچک گروه طالبان هستند که زیر نام «مسلمیار» در ولایت جنوبی لوگر فعالیت می‌کند.

سخنگوی پولیس کابل خاطرنشان می‌سازد که این دو جنگ‌جوی گروه طالبان به ترور آقای رشید اعتراف کرده‌اند. به گفتۀ او، پولیس تلاش دارد تا عضو سومی این شبکۀ ترورهای هدف‌مند را نیز بازداشت کند.

گفتنی است که یوسف رشید، رییس اجرایی فیفا و یکی از چهره‌های فعال در عرصه انتخابات در سوم جدی در یک حملۀ مسلحانه زخمی شد و هنگام انتقال به شفاخانه جان باخت. ترور آقای رشید واکنش‌های گستردۀ فعالان مدنی، سیاسیون و نماینده‌گی‌های دیپلماتیک کشورهای خارجی را به دنبال داشت.