ننگرهار

دو رویداد انفجاری در ننگرهار یک کشته و شش زخمی برجای گذاشت

neshananews

10 March 2021

منابع محلی در ولایت ننگرهار می‌گویند که دو رویداد انفجاری در ولسوالی سرخ‌رود و شهر جلال‌آباد، یک کشته و شش زخمی برجای گذاشته است.

فرید خان، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت ننگرهار می‌گوید که رویداد نخست بامداد امروز (چهارشنبه، 20 حوت) در روستای «سواتی» از مربوطات ولسوالی سرخ‌رود این ولایت صورت گرفته است.

آقای خان می‌افزاید که در این رویداد یک بمب ‌دستی به یک منزل شخصی پرتاب شده است. به گفتۀ آقای خان، در پی انفجار این بمب دستی یک زن کشته شده و شش عضو دیگر این خانواده زخمی شده‌اند. در میان زخمیان این رویداد یک عالم دین نیز شامل است.

فرید خان دربارۀ انگیزۀ پرتاب این بمب دستی چیزی نمی‌گوید، اما اضافه می‌کند که عامل این رویداد بازداشت شده است. در همین حال گزاش شده است که این رویداد ناشی از خصومت‌های شخصی بوده است.

سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت ننگرهار همچنان می‌افزاید که یک انفجار دیگری حوالی ساعت 07:30 بامداد امروز در مربوطات حوزۀ هشتم شهر جلال‌آباد صورت گرفته است. آقای خان دربارۀ چگونه‌گی وقوع این انفجار جزییات ارایه نمی‌کند.

گزارش شده است که در این رویداد یک تانک هاموی نیروهای ارتش هدف انفجار ماین مقناطیسی قرار گرفته است. زخمی شدن دو نیروی ارتش ملی در این رویداد گزارش شده است.

هیچ گروهی تاکنون مسوولیت انفجار این ماین مقناطیسی را برعهده نگرفته است. مسوولان نهادهای امنیتی کشور اما طالبان را عامل راه‌اندازی این دست حمله‌ها می‌دانند.