حمله ننگرهار

دو رویداد انفجاری در ننگرهار 3 کشته و 7 زخمی برجای گذاشت

neshananews

21 January 2021

مسوولان محلی در ولایت ننگرهار تأیید می‌کنند که دو رویداد انفجاری در مربوطات ولسوالی خوگیانی این ولایت سه کشته و هفت زخمی برجای گذاشته است.

فرید خان، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت ننگرهار امروز (پنج‌شنبه، دوم دلو) به خبرگزاری نشانه می‌گوید که انفجار نخست عصر دیروز در روستای ابکو از مربوطات ولسوالی خوگیانی این ولایت رخ داده است.

فرید خان می‌افزاید که این رویداد برخاسته از انفجار یک ماین کنار جاده‌یی بوده است. به گفتۀ او، در این انفجار یک فرد ملکی کشته شده و سه تن دیگر زخم برداشته‌اند.

سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت ننگرهار علاوه می‌کند که در یک انفجار دیگری در روستای دند این ولایت سه فرد ملکی کشته شده و چهار تن دیگر زخمی شده‌اند. این رویداد شام دیروز رخ داده است.

فرید خان توضیح می‌دهد که رویداد دومی نیز برخاسته از انفجار یک ماین کنارجاده‌یی بوده است که در مسیر رفت‌وآمد باشنده‌گان این ولسوالی جاسازی شده بود. آقای فرید خان هر دو رویداد را به طالبان نسبت می‌دهد.

گروه طالبان اما تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

این در حالی است که دو روز پیش نیز یک رویداد انفجاری در مربوطات ولسوالی شیرزاد این ولایت به وقوع پیوست که در نتیجۀ آن یک کودک جان باخت و کودک دیگری زخم برداشت.