قاچاق مواد مخدر

دو قاچاق‌بر مواد مخدر در ولایت ننگرهار بازداشت شدند

محمدجان آریا

19 October 2020

مسوولان ریاست پولیس امن عامه از بازداشت دو قاچاق‌بر مواد مخدر در ولایت ننگرهار خبر می‌دهند. این دو قاچاق‌بر هنگام انتقال ده کیلوگرام چرس از سوی کارمندان ریاست پولیس امن عامه بازداشت شده‌اند.

جاوید نیازی، سخنگوی ریاست پولیس امن عامه امروز (دوشنبه، ۲۸ میزان) در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که کارمندان این ریاست یک مرد و یک زن را در پیوند به انتقال ده کیلوگرام چرس از منطقۀ «قاسم‌آباد» در شهر جلال‌آباد بازداشت کرده‌اند.

آقای نیازی می‌افزاید که به احتمال زیاد این قاچاق‌بران این محمولۀ مواد مخدر را از ولایت لغمان یا کابل به داخل شهر جلال‌آباد انتقال داده‌اند. سخنگوی ریاست پولیس امن عامه خاطرنشان می‌سازد که این قاچاق‌بران در ایست ‌بازرسی این ریاست شناسایی و بازداشت شده‌اند. آقای نیازی توضیح می‌دهد که این افراد به کارمندان مدیریت مبارزه با مواد مخدر فرماندهی پولیس ولایت ننگرهار تسلیم داده شده‌اند.

ننگرهار در شرق کشور یک ولایت سرحدی است. چرس و مواد مخدر از ولایت‌های شمال به ولسوالی‌های این ولایت قاچاق می‌شود. بر اساس آخرین گزارش وزارت امور داخله، در ماه سنبله سه تن در این ولایت به اتهام قاچاق ۱۲۵ بستۀ تریاک و ۲۹ کیلوگرام چرس از سوی پولیس ویژۀ این ولایت بازداشت شده‌اند.