نیروهای خیزش مردمی

دو نیروی خیزش مردمی در یک حملۀ مسلحانه در پکتیا کشته شدند

neshananews

27 December 2020

مسوولان امنیتی در ولایت پکتیا تأیید می‌کنند که دو تن از نیروهای خیزش مردمی در یک حملۀ مسلحانه در مرکز این ولایت کشته شده‌اند.

حیات‌الله نظامی، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت پکتیا امروز (یک‌شنبه، هفتم جدی) به خبرگزاری نشانه می‌گوید که این رویداد شام دیروز در منطقۀ «باغکی» از مربوطات شهر گردیز، مرکز این ولایت رخ داده است. آقای نظامی می‌افزاید که مهاجمان مسلح در حالی که «چادری» بر سر داشتند، این نیروهای خیزش مردمی را هدف تیراندازی قرار داده‌اند. به گفتۀ او، چهار نیروی دیگر خیزش مردمی در این حمله زخم برداشته‌اند.

سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت پکتیا خاطرنشان می‌سازد که افراد وابسته به طالبان این حمله را راه‌اندازی کرده‌اند. به سخن آنان، تلاش‌های پولیس برای بازداشت عاملان این رویداد ادامه دارد.

گفتنی است که از ماه‌ها به این‌سو حمله‌های هدف‌مند در کلان‌شهرهای کشور به شدت افزایش یافته است. نیروهای امنیتی، فعالان جامعۀ مدنی، خبرنگاران و عالمان دین بیشتر هدف این حمله‌ها قرار می‌گیرند.

امرالله صالح، معاون نخست ریاست جمهوری کشور می‌گوید که این حمله‌ها کار طالبان است و این گروه پس از امضای موافقت‌نامۀ صلح با امریکا حمله‌های تهاجمی خود را بر شهرها متمرکز ساخته و در چوکات جنگ روانی به حمله‌های هدف‌مند روی آورده‌اند. طالبان تاکنون در این باره اظهار نظری نکرده‌اند.