ننگرهار

دو کارمند مستوفیت ننگرهار در تیراندازی افراد ناشناس کشته شدند

neshananews

28 January 2021

مسوولان امنیتی در ولایت ننگرهار می‌گویند که دو کارمند مستوفیت این ولایت در تیراندازی افراد ناشناسی در شهر جلال‌آباد کشته شده‌اند.

فرید خان، سخنگوی فرماندهی پولیس ننگرهار می‌گوید که این رویداد حوالی ساعت 08:00 بامداد امروز (پنج‌شنبه، نهم دلو) در مربوطات حوزۀ ششم امنیتی این ولایت رخ داده است. فرید خان می‌افزاید که افراد ناشناس این دو کارمند مستوفیت ننگرهار را تیرباران کرده و از ساحه فرار کرده اند. به گفتۀ او، بررسی‌های پولیس در پیوند به چگونه‌گی وقوع این رویداد آغاز شده است.

سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت ننگرهار همچنان از وقوع انفجاری در شهر جلال‌آباد خبر می‌دهد. او می‌گوید که این انفجار حوالی ساعت 10:00 پیش از چاشت امروز در مربوطات ناحیۀ هفتم شهر جلال‌آباد رخ داده است.

فرید خان توضیح می‌دهد که در این انفجار یک موتر نوع «رنجر» نیروهای امن و نظم عامه هدف انفجار ماین مقناطیسی قرار گرفته است. به گفتۀ او، در این انفجار سه تن از این نیروها زخم برداشته‌اند.

تاکنون فرد و یا گروهی مسوولیت این رویدادها را بر عهده نگرفته است.

گفتنی است که حمله‌های انفجاری و هدف‌مند در کشور در ماه‌های اخیر به شدت افزایش یافته است. کمیسیون حقوق بشر روز گذشته با نشر آماری می‌گوید که 30 درصد کل تلفات غیرنظامیان در جریان سال 2020 در نتیجۀ این رویداد‌ها جان باخته اند. تاکنون روشن نیست که چه گروهی پشت این حمله‌ها قرار دارند.