عبدالله عبدالله

دیدار عبدالله با نمایندۀ ویژۀ چین در مورد دومین دور مذاکرات صلح

neshananews

05 January 2021

شورای عالی مصالحۀ ملی اعلام کرده است که عبدالله عبدالله، رییس این شورا با لیوجان، نمایندۀ ویژۀ چین در امور افغانستان پیرامون دور دوم مذاکرات صلح میان هیأت‌های مذاکراتی دولت و گروه طالبان گفت‌وگو کرده است.

این شورا با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که این دیدار بامداد امروز (سه‌شنبه، شانزدهم جدی) در قصر سپیدار در کابل صورت گرفته است. به نقل از این خبرنامه، آقای لیوجان ابراز امیدواری می‌کند که بازگشت هیأت مذاکراتی دولت افغانستان به میز مذاکره در دوحه زمینۀ پایان جنگ در افغانستان را فراهم بسازد.

آقای لیوجان در این دیدار تأکید می‌ورزد که کشورش آماده است افغانستان را برای موفقیت روند صلح و پایان جنگ طولانی در این کشور، همکار رساند.

همچنان آقای عبدالله در این دیدار حمایت چین از روند صلح افغانستان را اثرگذار عنوان می‌کند. آقای عبدالله می‌گوید که خشونت‌ها و حمله‌های هدف‌مند در کشور افزایش یافته است و ادامۀ این روند می‌تواند به روند صلح آسیب برساند. بر اساس این خبرنامه، آقای عبدالله در دیدار با نمایندۀ ویژۀ چین خواهان کاهش خشونت‌ها در کشور شده است.

گفتنی است که دور دوم مذاکرات مستقیم صلح میان هیأت‌های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان قرار است امروز (سه‌شنبه، شانزدهم جدی) در دوحه، پایتخت قطر آغاز شود. سپیدار می‌گوید که هیأت دولت پیش از چاشت امروز به قطر خواهد رسید.