برف و راه و مسدود

راه‌های مواصلاتی ولسوالی‌ها در شش ولایت به دلیل برف‌باری سنگین بسته شده‌ است

neshananews

14 March 2021

وزارت فواید عامه اعلام کرده است که جاده‌های مواصلاتی شماری از ولسوالی‌ها در ولایت‌های بدخشان، پنجشیر، بغلان، پروان، غور و بلخ به دلیل برف‌باری سنگین و جاری شدن سیلاب‌ها به روی ترافیک بسته شده است.

این وزارت امروز (یک‌شنبه، 24 حوت) با نشر خبرنامه‌یی می‌نویسد که مسیرهای مواصلاتی ولسوالی‌های کوهستان، راغستان، یاوان و یفتل در ولایت بدخشان پس از برف‌باری سنگین مسدود شده است.

خبرنامۀ وزارت فواید عامه می‌افزاید که همچنان مسیرهای منتهی به ولسوالی‌های اشکمش و گذرگاه نور در ولایت بغلان پس از ریزش برف و سرازیر شدن برف‌کوچ‌ها به روی عابران مسدود شده و رفت‌وآمد به این ولسوالی‌ها متوقف شده است.

بر اساس خبرنامۀ این وزارت، مسیر منتهی به ولسوالی‌های غوربند در ولایت پروان نیز به دلیل سرازیر شدن سیلاب بسته شده. جادۀ بامیان – غور و ولسوالی‌های چهارکنت و مارمل در ولایت بلخ نیز پس از برف‌باری سنگین مسدود شده است.

مسوولان وزارت فواید عامه خاطرنشان می‌سازند که عملیات پاک‌کاری جاده‌ها در برخی از این ولایت‌ها آغاز شده و با مساعد شدن وضعیت هوا این عملیات در همۀ ولسوالی‌ها آغاز خواهد شد.

گفتنی است که در هفته‌های پسین میزان بارنده‌گی در کشور افزایش یافته است و این امر به مسدود شدن شماری از مسیرهای مواصلاتی در برخی از ولایت‌ها منجر شده است. تاکنون میزان زیان‎های مالی و تلفات احتمالی ناشی از ریزش باران، برف‌کوچ‌ها و سرازیر شدن سیلاب‌ها در کشور روشن نشده است.