میر رحمان رحمانی

رحمانی در واکنش به حمله‌های کابل و لوگر؛ طالبان باید هرچه زودتر به جنگ جاری خاتمه دهند

neshananews

10 May 2021

میر رحمان رحمانی، رییس مجلس نماینده‌گان با اشاره به انفجارهای خونین در کابل و لوگر می‌گوید که طالبان باید هرچه زودتر به جنگ جاری در کشور پایان دهند.

آقای رحمانی امروز (دوشنبه، 20 ثور) در نشست عمومی مجلس نماینده‌گان از وقوع دو رویداد مرگ‌بار تروریستی در جریان دو هفتۀ گذشته در کابل و لوگر انتقاد می‌کند. آقای رحمانی با اشاره به انفجار دو روز پیش در غرب کابل می‌گوید که این حمله جنایت ضدبشری است. به گفتۀ او، غرب کابل در جریان سال‌های گذشته همواره هدف حمله‌های خونینی قرار گرفته است.

رییس مجلس نماینده‌گان ضمن نکوهش حملۀ مرگ‌بار در پل علم، مرکز ولایت لوگر که ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت از طالبان می‌خواهد که برای پیش‌گیری این کشتار شهروندان ملکی هرچه زودتر جنگ روان را پایان دهند.

آقای رحمانی خاطرنشان می‌سازد که گروه‌های تروریستی با انجام حمله‌های مرگ‌باری در صدد ایجاد تفرقۀ قومی در کشورند و شهروندان باید این هدف تروریستان را درک کنند و یک‌پارچه‌گی خود را از دست ندهند.

گفتنی است که دو حملۀ مرگ‌بار تروریستی در جریان دو هفتۀ گذشته در کابل و لوگر به وقوع پیوسته است. این دو رویداد جان دست‌کم 76 تن را گرفته و 150 زخمی برجای گذاشته است.

انتیونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد و سایر مجامع بین‌المللی این دو حملۀ تروریستی را جنایت علیه بشریت توصیف کرده‌اند.