سربازان آلمانی

رویترز: آلمان مأموریت نظامی‌اش را در افغانستان تمدید می‌کند

neshananews

24 February 2021

خبرگزاری رویترز گزارش داده است که کابینۀ آلمان فیصلۀاش در مورد تمدید مأموریت نظامی این کشور در افغانستان را همه‌گانی می‌کند.

خبرگزاری رویترز امروز (چهارشنبه، ششم حوت) در گزارشی به نقل از آنه‌گرت کرامپ، وزیر دفاع آلمان می‌نویسد که کابینۀ فدرال این کشور دربارۀ ادامۀ حضور نیروهای آلمانی در افغانستان چراغ سبز نشان داده است.

بر اساس این گزارش، با توجه به دیدگاه مثبت اعضای کابینۀ جمهوری فدرال آلمان نسبت به ادامۀ حضور نیروهای این کشور در افغانستان، مأموریت نظامیان آلمانی در افغانستان تمدید خواهد شد.

طبق آماری که در گزارش رویترز ذکر شده، آلمان در حال حاضر بیش از سه هزار سرباز در افغانستان دارد و بر اساس فیصلۀ قبلی کابینۀ آلمان، مأموریت این سربازان تا کمتر از یک ماه دیگر به پایان می‌رسد.

این در حالی است که دولت امریکا نیز زمان‌بندی خروج نیروهای نظامی‌اش از افغانستان را کنار گذاشته و موافقت‌نامۀ صلح دوحه را به بازنگری گرفته است. طبق این موافقت‌نامه قرار بود سربازان امریکایی در ماه «می» سال روان میلادی افغانستان را ترک بگویند.

بر اساس آمارهای موجود در مجموع بیش از ده هزار نیروی خارجی که دو هزار و 500 تن آنان را سربازان امریکایی تشکیل می‌دهند در چوکات مأموریت ناتو در افغانستان حضور دارند. این در حالی است که سازمان ناتو نیز خروج نیروهایش از افغانستان را مشروط به وضعیت امنیتی در این کشور ساخته است.