حادثه ترافیکی

رویداد ترافیکی در بلخ هفت کشته برجای گذاشت

neshananews

10 December 2020

مسوولان محلی در ولایت بلخ می‌گویند که در یک رویداد ترافیکی در مسیر ولسوالی شولگرۀ این ولایت هفت کشته و دو زخمی برجای گذاشته است.

عادل شاه عادل، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت بلخ امروز (پنج‌شنبه، بیستم قوس) در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌گوید که این رویداد حوالی ساعت 08:00 بامداد دیروز در ساحۀ «حلقۀ جر» از مربوطات ولسوالی شولگرۀ ولایت بلخ رخ داده است. آقای عادل توضیح می‌دهد که در این رویداد یک موتر مسافربری نوع «سراچه» با یک موتر باربری نوع «کماز» برخورد کرده است.

سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت بلخ خاطرنشان می‌سازد که در این رویداد هفت تن از سرنشینان این موتر مسافر‌بری به شمول سه زن و دو کودک کشته شده و دو سرنشین دیگر این موتر زخم برداشته‌اند. آقای عادل تأکید می‌کند که رانندۀ این موتر کماز که عامل وقوع این حادثۀ ترافیکی شناخته می‌شود، بازداشت شده است.

شاهراه‌ بلخ – درۀ صوف که تنها مسیر انتقال ذغال سنگ درۀ صوف به ولایت‌های دیگر کشور است به دلیل ازدحام ترافیکی هرازگاهی گواه رویدادهای مرگ‌بار ترافیکی می‌باشد. در حال حاضر پروژۀ اعمار جادۀ درۀ‌صوف – یکه‌‌ولنگ زیر کار است و احتمال می‌رود کار این جاده تا یک سال دیگر تکمیل شود. امیدواری بر این است که استفاده از این جاده ازدحام ترافیکی در این مسیر را کاهش دهد.