بالامرغاب

رییس ارکان لوای سوم ارتش در بادغیس جان باخت

neshananews

30 November 2020

مسوولان ارتش در ولایت بادغیس تأیید می‌کنند که در نتیجۀ برخورد یک گلولۀ هاوان بر مقر نیروهای ارتش در ولسوالی بالامرغاب این ولایت، رییس ارکان لوای سوم ارتش جان باخته است.

حسیب‌الله مسعود آخندزاده، فرمانده لوای سوم ارتش مستقر در بادغیس می‌گوید که شب گذشته (یک‌شنبه، نهم قوس) یک گلولۀ هاوان بر مقر نیروهای ارتش اصابت کرده است. به گفتۀ او، در پی اصابت این گلولۀ هاوان عبدالبصیر عثمانی، رییس ارکان لوای سوم نیروهای ارتش جان باخته و هشت نیروی نظامی دیگر زخم برداشته‌اند. آقای آخندزاده می‌افزاید که این گلولۀ هاوان از سوی جنگ‌جویان گروه طالبان در این ولسوالی، پرتاب شده است.

فرمانده لوای سوم ارتش خاطرنشان می‌سازد که پیکر رییس ارکان لوای سوم نیروهای ارتش به مرکز ولایت بادغیس منتقل شده است. او همچنان اضافه می‌کند که وضعیت سه تن از زخمیان این رویداد نیز وخیم گزارش شده است.

طالبان اما تاکنون در پیوند به این رویداد چیزی نگفته‌اند.

ولسوالی بالامرغاب در صد کیلومتری‌ مرکز ولایت بادغیس از ولسوالی‌های استراتژیک این ولایت است. این ولسوالی همچنان مسیر اصلی اتصال ولایت‌های شمال با غرب کشور شناخته می‌شود. افزون بر این، بخشی از سرک حلقه‌یی کشور نیز از این ولسوالی می‌گذرد و ساخت این سرک حلقه‌یی به دلیل چالش‌های امنیتی و حضور گستردۀ جنگ‌جویان طالبان همواره به تعویق افتاده است.