خلیلزاد

زلمی خلیل‌زاد حمله بر فوزیه کوفی را محکوم کرد

neshananews

16 August 2020

زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحدۀ امریکا در امور صلح افغانستان، حملۀ مسلحانه بر فوزیه کوفی، عضو هیأت مذاکره‌کنندۀ دولت افغانستان با گروه طالبان را محکوم کرده است.

‏آقای خلیل‌زاد، بامداد امروز (یک‌شنبه، ۲۶ اسد) در برگۀ توییترش ضمن محکوم کردن این حمله می‌گوید که حمله بر خانم کوفی یک عمل ناجوان‌مردانه و جنایت‌کارانه توسط کسانی است که به دنبال تأخیر و ایجاد اخلال در روند صلح افغانستان هستند. آقای خلیل‌زاد از همۀ طرف‌های دخیل در روند صلح افغانستان می‌خواهد که روند صلح را سرعت بخشند و هر چه زودتر، مذاكرات بین‌الافغانی را آغاز كنند.

این در حالی است که فوزیه کوفی، عضو پیشین مجلس نماینده‌گان و عضو کنونی هیأت مذاکره‌کنندۀ دولت با گروه طالبان شام روز جمعه (۲۴ اسد)، در مسیر پروان ـ کابل در ولسوالی «قره‌باغ» ولایت کابل مورد حملۀ افراد ناشناس قرار گرفت. خانم کوفی در این سوء قصد به گونۀ سطحی زخمی شده است. از این پیش، محمداشرف غنی، رییس‌جمهور کشور، عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی و شماری از مقام‌های بلندپایۀ دولت این حمله را محکوم کرده‌اند.

تاکنون فرد و یا گروهی مسوولیت این حمله را بر عهده نگرفته است. گروه طالبان نیز اعلام کرده‌اند که در این حمله دست نداشته‌اند.