یاسین ضیا

سرپرست وزارت دفاع: علی‌پور از بهسود فرار کرده است

neshananews

27 March 2021

یاسین ضیا، سرپرست وزارت دفاع ملی کشور می‌گوید که عبدالغنی علی‌پور، فرمانده نیروهای خیزش مردمی با افرادش از ولسوالی بهسود ولایت میدان‌وردک فرار کرده است. آقای ضیا اطمینان می‌دهد که نیروهای ارتش او را بازداشت خواهند کرد.

آقای ضیا امروز (شنبه، هفتم حمل) در یک نشست خبری در کابل می‌گوید که دومین مرحلۀ عملیات بازداشت علی‌پور و پاک‌سازی شاهراه نمبر دوم ولایت میدان‌وردک از حضور افراد مسلح غیرمسوول آغاز شده است.

سرپرست وزارت دفاع ملی می‌افزاید که عملیات نیروهای ارتش در میدان‌وردک به بازداشت علی‌پور خلاصه نمی‌شود و پاک‌سازی جادۀ کابل – بامیان بخش دیگری از این عملیات است.

آقای ضیا با اشاره به وارد شدن زیان مالی بر باشنده‌گان ولسوالی بهسود ولایت میدان‌وردک در جریان عملیات ارتش، بیان می‌دارد که همۀ مکان‌هایی که در جریان عملیات یک هفتۀ گذشته در ولسوالی بهسود تخریب شده است، بازسازی خواهند شد.

این در حالی است که شماری از باشنده‌گان ولسوالی بهسود ادعا دارند که شماری از خانه‌ها و یک باب هوتل در جریان عملیات اخیر ارتش در این ولسوالی تخریب شده است.

عملیات بازداشت علی‌پور، فرمانده نیروهای خیزش مردمی در حصۀ اول ولسوالی بهسود ولایت میدان‌وردک حدود یک هفته پیش پس از آن آغاز شد که افراد وابسته به این فرماندۀ محلی یک چرخ‌بال نیروهای ارتش ملی را هدف حمله قرار دادند.