سفارت امریکا

سفارت امریکا در کابل از طالبان می‌خواهد که حمله‌های‌شان را در ولایت هلمند متوقف کنند

neshananews

13 October 2020

سفارت امریکا در کابل حمله‌های اخیر گروه طالبان بر شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند را خلاف محتوای موافقت‌نامۀ این گروه با امریکا عنوان می‌کند و از طالبان می‌خواهد که هرچه زودتر نبرد در این ولایت را متوقف کنند.

راس ویلسون، شارژدافر سفارت امریکا در کابل امروز (سه‌شنبه، 22 میزان) در برگۀ توییترش نوشته است که حمله‌های اخیر طالبان در شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند در تضاد با موافقت‌نامۀ این گروه با امریکا است.

آقای ویلسون می‌افزاید که این حمله‌ها به کشتار بیشتر غیرنظامیان منجر شده و روند صلح افغانستان را صدمه می‌زند. از همین‌رو، شارژدافر سفارت امریکا در کابل از طالبان می‌خواهد که حمله‌های‌شان را در شهر لشکرگاه به گونۀ فوری پایان دهند.

این در حالی است که از دو روز به این‌سو جنگ‌جویان گروه طالبان حمله‌های گسترده‌یی را بر شهر لشکرگاه، مرکز ولایت جنوبی هلمند به راه انداخته‌اند. در پی این حمله‌ها بیش از 400 خانواده از این شهر بی‌جا شده و تأسیسات عامه در این ولایت نیز به شکل گسترده‌یی تخریب شده‌اند.

روز گذشته در اوج درگیری مسلحانه میان طالبان و نیروهای امنیتی کشور، نیروهای حمایت قاطع چندین موضع طالبان را در ولایت هلمند هدف حمله‌های هوایی قرار دادند.