شاهراه میدان وردک

شاهراه نمبر دوم میدان‌وردک از وجود طالبان پاک‌سازی شد

neshananews

07 December 2020

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که مسیر شاهراه نمبر دوم میدان‌وردک از وجود جنگ‌جویان گروه طالبان پاک‌سازی شده است.

وزارت دفاع مالی با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که مسیر این شاهراه پیش از چاشت امروز (دوشنبه، هفدهم قوس) از سوی نیروهای کماندو و نیروهای هوایی کشور از وجود طالبان پاک‌سازی شده است. خبرنامه می‌افزاید که عملیات پاک‌سازی مسیر این شاهراه پس از آن آغاز شد که روزهای پیش جنگ‌جویان طالبان این مسیر را با جابه‌جایی ماین‌های کنار جاده‌یی بر روی ترافیک بسته بودند.

بر اساس خبرنامۀ وزارت دفاع ملی، دست‌کم 14 جنگ‌جوی طالبان در جریان این عملیات پاک‌سازی کشته شده و سه تن دیگر آنان زخمی شده‌اند. همچنان ده حلقه ماین کنار جاده‌یی که از سوی طالبان در این مسیر جاسازی شده بود از سوی نیروهای دفاعی کشور کشف و خنثا شده است.

گفتنی است که شاهراه نمبر دوم ولایت میدان‌وردک از طریق ولسوالی جلریز این ولایت کابل را به ولایت‌های مرکزی وصل می‌سازد. این شاهراه یکی از ناامن‌ترین مسیرهای زمینی در کشور به شمار می‌رود.

مسیر این شاهراه هر از چندی گواه گروگان‌گیری و انفجار ماین‌های کنار جاده‌یی از سوی طالبان است. حدود دو هفته پیش 21 مسافر از سوی طالبان در این شاهراه به گروگان گرفته شدند و سرانجام با پادرمیانی ریش‌سفیدان منطقه آزاد شدند.