نیروهای ارتش زخمی

شش نیروی امنیتی در هرات جان باختند

neshananews

19 October 2020

منابع معتبر امنیتی در هرات می‌گویند که دست‌کم شش نیروی امنیتی در نتیجۀ درگیری با جنگ‌جویان گروه طالبان در این ولایت جان باخته‌اند.

یک منبع معتبر امنیتی در هرات می‌گوید که این تلفات شب گذشته (یک‌شنبه، ۲۷ میزان) در شهرک اسلام‌قلعه در ولسوالی کهسان ولایت هرات به نیروهای امنیتی وارد شده است. به گفتۀ این منبع، درگیری هنگامی آغاز شده است که گروهی از جنگ‌جویان طالبان به ایجاد ایست‌بازرسی در این منطقه اقدام کرده‌اند. این منبع امنیتی می‌افزاید که در این درگیری افزون بر تخریب یک تانک نیروهای امنیتی، یک سرباز دیگر نیز زخم برداشته است.

در همین حال، حاجی امین‌الله هفت‌بلا، ولسوال کهسان وقوع این رویداد را تأیید می‌کند. او اما به دلیل وضع محدودیت از سوی مسوولان محلی در هرات، اجازۀ ارایۀ جزییات بیشتر این رویداد را به رسانه‌ها ندارد.

با وجود تلاش‌های پیاپی، سخنگوی والی هرات نیز به تماس‌های ما در این زمینه پاسخی ارایه نکرد. گفته می‌شود که در این درگیری به جنگ‌جویان طالبان نیز تلفاتی وارد شده است، اما آمار دقیق آن تاکنون مشخص نیست. گروه طالبان نیز تاکنون در این پیوند چیزی نگفته‌اند.

شهرک اسلام‌قلعه در مرز با ایران در ۱۲۰ کیلومتری غرب شهر هرات واقع شده است. این مسیر یکی از مهم‌ترین گذرگاه‌های واردات، صادرات و انتقال مسافران به ایران است.