Coronavirus_©-Barbz32-_-Dreamstime.com_

شمار جان باخته‌گان ویروس کرونا در کشور به 369 نفر رسید

neshananews

08 June 2020

وزارت صحت عامۀ کشور اعلام کرده است که در یک شبانه‌روز گذشته ۵۷۵  واقعۀ جدید و مثبت ویروس کرونا در کشور شناسایی شده است. با ثبت این موارد تازه، شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در کشور به ۲۰ هزار و ۹۱۷ تن افزایش یافته است.

مسوولان وزارت صحت ‌عامۀ کشور امروز (دوشنبه، نوزدهم جوزا) با نشر آمار روزانۀ ویروس کرونا در کشور می‌گویند که در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲ تن از مبتلایان ویروس کرونا جان باخته و ۳۲۹ تن دیگر بهبود یافته‌اند. به این ترتیب، شمار جان باخته‌گان ناشی از ویروس کرونا در کشور به ۳۶۹ تن و شمار مجموعی بهبود یافته‌گان به 2هزار و ۱۷۱ تن رسیده است.

بر اساس آمار وزارت صحت عامه، در یک شبانه‌روز گذشته ۹۷۸ نمونۀ مشکوک به کرونا در آزمایشگاه‌های این وزارت آزمایش شده است که از این میان، ابتلای ۱۹۳ نفر در کابل، ۱۵۱ نفر در هرات، ۳۹ نفر در قندهار، ۳۹ نفر در هلمند، ۲۶ نفر در کنر، ۲۳ نفر در ننگرهار، ۲۲ نفر در لوگر، ۱۳ نفر در بادغیس، ۱۳ نفر در پروان، ۱۰ نفر در غور،  هشت نفر در زابل، هفت نفر در میدان‌وردک، هفت نفر در پکتیا، پنج نفر در دایکندی، پنج نفر در تخار، سه نفر در لغمان و یک نفر در بدخشان به ویروس کرونا تأیید شده است.