کرونا

شمار مبتلایان ویروس کرونا در کشور از مرز ۸هزار بیمار گذشت

neshananews

20 May 2020

مسوولان وزارت صحت عامۀ کشور می‌گویند که در یک شبانه‌روز گذشته ۴۹۲ واقعۀ تازه و مثبت ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های این وزارت شناسایی شده است. با ثبت این موارد تازه، شمار مبتلایان ویروس کرونا در کشور به ۸ هزار و ۱۴۵ نفر افزایش یافته است.

بر اساس اعلامیۀ این وزارت که امروز (چهارشنبه، ۳۱ ثور) نشر شد، در ۲۴ ساعت گذشته؛ ۲۶۲ نفر در کابل، ۵۹ نفر در هرات، ۳۳ نفر در بلخ، ۳۰ نفر در بغلان، ۲۸ نفر در تخار و ۱۴ نفر در جوزجان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. همچنان نتیجۀ آزمایش نمونه‌های مشکوک در ولایت‌های پکتیا و ننگرهار ۱۰ – ۱۰ نفر، در ولایت‌های پروان و پنجشیر ۹ – ۹ نفر، کنر هفت نفر، لوگر شش نفر، کاپیسا پنج نفر، فراه و سرپل 4 – 4 نفر و در غزنی دو نفر مثبت تشخیص داده شده است.

وزارت صحت عامه در یک شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و سه نمونۀ مشکوک به ویروس کرونا را در آزمایشگاه‌های کشور بررسی کرده است. فیروزالدین فیرزو، وزیر صحت عامۀ می‌گوید که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ نفر از بیماران ویروس کرونا در کشور جان باخته و وضعیت صحی ۸۰ بیمار دیگر بهبود یافته‌ است. به این ترتیب، شمار مجموعی جان باخته‌گان ویروس کرونا در کشور به ۱۸۷ نفر و شمار مجموعی بهبودیافته‌گان به ۹۳۰ تن رسیده است.