ویروس کرونا

شناسایی ۲۰۱ واقعۀ جدید؛ در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته‌اند

neshananews

23 July 2020

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در یک شبانه‌روز گذشته ۲۰۱ واقعۀ جدید ویروس کرونا در کشور شناسایی شده است. با ثبت این موارد تازه، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به ۳۵ هزار و ۹۲۸ تن افزایش یافته است.

وزارت صحت عامه امروز (پنج‌شنبه، دوم اسد) با نشر آمار روزانۀ ویروس کرونا می‌گوید که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱ فرد مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته‌اند. با این حال، شمار مجموعی قربانیان این ویروس در کشور به یک‌هزار و ۲۱۱ تن رسیده است.

همچنان بر اساس معلومات وزارت صحت عامه، در یک شبانه‌روز گذشته ۶۱۴ فرد مبتلا به ویروس کرونا در کشور بهبود یافته‌اند. با این حساب، شمار مجموعی بهبود یافته‌گان ویروس کرونا در کشور به ۲۴ هزار و ۵۲۱ تن افزایش یافته است.

با این وضع، مسوولان وزارت صحت عامه از شهروندان می‌خواهد که در عید قربان از گشت‌وگذار در شهرها و دید و بازدید مناسبتی خودداری کنند تا از گسترش ویروس کرونا در کشور جلوگیری شود. احمد جواد عثمانی، سرپرست وزارت صحت عامه امروز در یک نشست خبری در کابل می‌افزاید که هنوز هم افغانستان در وضعیت بحران ناشی از ویروس کرونا قرار دارد. به گفتۀ او، تا زمانی که این وضعیت ادامه دارد، شهروندان باید محدودیت‌های لازم را رعایت کنند.