کرونا

شناسایی ۵۶۴ واقعۀ جدید؛ ۱۳ فرد مبتلا به ویروس کرونا در یک ‌شبانه‌روز گذشته در کشور جان باخته‌اند

neshananews

17 June 2020

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در یک شبانه‌روز گذشته ۵۶۴ واقعۀ جدید ویروس کرونا در کشور شناسایی شده است. با ثبت این موارد تازه، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به ۲۶هزار و ۸۷۴ تن افزایش یافته است.

وزارت صحت عامه امروز (چهارشنبه، ۲۸ جوزا) با نشر آمار روزانۀ ویروس کرونا می‌گوید که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ فرد مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته‌اند. با این حال، شمار مجموعی قربانیان این ویروس در کشور به ۵۰۴ تن رسیده است.

بر اساس معلومات وزارت صحت عامه، در یک شبانه‌روز گذشته ۶۵۰ فرد مبتلا به ویروس کرونا در کشور بهبود یافته‌اند که شمار مجموعی بهبودیافته‌گان به شش هزار و ۱۵۸ تن افزایش یافته است.

گفتنی است که وزارت صحت عامه در یک‌شبانه روز گذشته حدود یک هزار و ۱۱۶ نمونۀ مشکوک را آزمایش کرده است. از این میان؛ ۱۹۲ نفر در کابل، ۶۵ نفر در بامیان، ۶۴ نفر در تخار، ۵۱ نفر در بلخ، ۴۰ نفر در پکتیا، ۲۷ نفر در قندهار، ۲۷ نفر در کندز، ۲۴ نفر در میدان‌وردک، ۲۱ نفر در بغلان، ۱۴ نفر در دایکندی، ۱۲ نفر در کاپیسا، هشت نفر در نورستان، شش نفر در ننگرهار، شش نفر در بدخشان، پنج نفر در کنر و دو نفر دیگر در زابل به ویروس کرونا مبتلا شناسایی شده‌اند.