کرونا

شناسایی ۶۶۴ واقعۀ جدید؛ ۲۰ فرد مبتلا به ویروس کرونا در یک ‌شبانه‌روز گذشته جان باخته‌اند

neshananews

14 June 2020

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در یک شبانه‌روز گذشته ۶۶۴ واقعۀ جدید ویروس کرونا در کشور شناسایی شده است. با ثبت این موارد تازه، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به ۲۴هزار و ۷۶۶ تن افزایش یافته است.

وزارت صحت عامه امروز (یک‌شنبه، ۲۵ جوزا) با نشر آمار روزانۀ ویروس کرونا می‌گوید که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ فرد مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته‌اند. با این حال، شمار مجموعی قربانیان این ویروس در کشور به ۴۷۱ تن رسیده است.

بر اساس معلومات وزارت صحت عامه، در یک شبانه‌روز گذشته ۵۲۴ فرد مبتلا به ویروس کرونا در کشور بهبود یافته‌اند که شمار مجموعی بهبودیافته‌گان به 4هزار و ۷۲۵ تن افزایش یافته است.

وزارت صحت عامه در یک‌شبانه روز گذشته یک هزار و ۲۱۱ نمونه را آزمایش کرده است. از این میان، ۳۱۶ نفر در کابل، ۳۴ نفر در قندهار، ۳۴ نفر در پروان، ۳۲ نفر در تخار، ۳۲ نفر در بغلان، ۳۱ نفر در پنجشیر، ۳۰ نفر در کاپیسا، ۲۴ نفر در نورستان، ۲۲ نفر در پکتیا، ۲۱ نفر در لغمان، ۱۹ نفر در پکتیکا، ۱۴ نفر در کندز، ۱۲ نفر در دایکندی، ۱۱ نفر در لوگر، هشت نفر در کنر، هفت نفر در ننگرهار، هفت نفر در هلمند،  سه نفر در زابل، سه نفر در نیمروز و دو نفر دیگر در بامیان به ویروس کرونا مبتلا شناسایی شده‌اند.

براساس آمارهای رسمی، وزارت صحت عامۀ کشور تاکنون ۵۵هزار و ۹۸۱ نمونۀ مشکوک به کرونا را آزمایش کرده است.