کرونا

شناسایی ۶۸۴ واقعۀ جدید؛ ۲۱ فرد مبتلا به ویروس کرونا در یک ‌شبانه‌روز گذشته جان باخته‌اند

neshananews

10 June 2020

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در یک شبانه‌روز گذشته ۶۸۴ واقعۀ جدید ویروس کرونا در کشور شناسایی شده است. با ثبت این موارد تازه، شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در کشور به ۲۲هزار و ۱۴۳ تن افزایش یافته است.

وزارت صحت عامه امروز (چهارشنبه، ۲۱ جوزا) با نشر آمار روزانۀ ویروس کرونا می‌گوید که در 24 ساعت گذشته ۲۱ فرد مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باخته‌اند. با این حال، شمار مجموعی قربانیان این ویروس در کشور به ۴۰۵ تن رسیده است.

بر اساس معلومات وزارت صحت عامه، در یک شبانه‌روز گذشته یک‌هزار و ۱۲۸ نمونۀ مشکوک به کرونا در آزمایشگاه‌های این وزارت آزمایش شده است که از این میان ۳۹۳ نفر در کابل، ۹۶ نفر در هرات، ۹۵ نفر در ننگرهار، ۲۵ نفر در نیمروز، ۱۸ نفر در کنر، ۱۳ نفر در قندهار، ۱۲ نفر در فراه، هشت نفر در کندز، هفت نفر در ارزگان، شش نفر در بادغیس، چهار نفر در زابل، چهار نفر در بدخشان و سه نفر در پروان به ویروس کرونا مبتلا شناسایی شده‌اند.

همچنان در یک شبانه‌روز گذشته ۳۲۴ فرد مبتلا به ویروس کرونا در کشور بهبود یافته‌اند که شمار مجموعی بهبودیافته‌گان به دو هزار و ۹۷۵ تن افزایش یافته است. وزارت صحت عامه از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون ۵۰ هزار و ۶۵۸ آزمایش کرونا را در کشور انجام داده است.