درگیری بهسود

شورای امنیت ملی هیأتی را برای بررسی «رویداد بهسود» به میدان‌وردک فرستاد

neshananews

31 January 2021

شورای امنیت ملی اعلام کرده است که یک هیأت با صلاحیت این شورا برای بررسی قضیۀ درگیری میان نیروهای پولیس ملی و خیزش مردمی به ولسوالی حصۀ اول بهسود ولایت میدان‌وردک اعزام شده است.

شورا امنیت ملی کشور امروز (یک‌شنبه، دوازدهم دلو) با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که عبادالله عباد، معاون دفتر شورای امنیت ملی در رأس این هیأت قرار دارد و نماینده‌گان نهادهای ملکی و امنیتی نیز در آن شامل‌اند. این هیأت بامداد امروز به این ولایت میدان‌وردک سفر کرده است.

گفتنی است که سه روز پیش به دنبال تظاهراتی در ولسوالی حصۀ اول بهسود ولایت میدان‌وردک علیه حضور نیروهای پولیس در این ولسوالی میان پولیس و نیروهای خیزش مردمی درگیری صورت گرفته است. بر اساس آماری که از سوی وزارت امور داخله همه‌گانی شده است دست‌کم نُه نفر در جریان این درگیری جان باخته و هفت تن دیگر زخم برداشته‌اند. برخی از منابع مردمی اما مدعی هستند که در جریان این درگیری پولیس بر غیرنظامیان تیراندازی کرده است. وزارت امور داخله اما این موضوع را نمی‌پذیرد.

این رویداد پس از آن به وقوع پیوست که فرماندهی پولیس ولایت میدان‌وردک حدود دو هفته پیش از آن چه معرفی فرماندهان پولیس دو ولسوالی بهسود و تحکیم پاسگاه‌های پولیس در این دو ولسوالی خوانده می‌شود به ولسوالی حصۀ اول بهسود حضور یافته‌اند.