حمله غور

شورای عالی مصالحۀ ملی از طالبان می‌خواهد که از کشتار غیرنظامیان دست بردارند

neshananews

18 October 2020

شورای عالی مصالحۀ ملی می‌گوید که طالبان باید حُسن نیت‌شان را برای پایان دادن به خشونت‌های جاری در کشور نشان دهند و از کشتار غیرنظامیان دست بردارند.

این شورا امروز (یک‌شنبه، 27 میزان) با نشر خبرنامه‌یی در پیوند به رویداد انفجاری امروز در غور می‌گوید که این دست رویدادها مذاکرات جاری صلح را متأثر می‌سازد. شورای عالی مصالحۀ ملی در این خبرنامه تأکید می‌کند که رویدادهای انفجاری مرگ‌باری که از غیرنظامیان قربانی می‌گیرد بر روند جاری صلح در کشور صدمه خواهد زد.

با این حال، این شورا از گروه طالبان می‌خواهد که دست از کشتار غیرنظامیان بردارند و حُسن نیت‌شان را برای پیشرفت در گفت‌وگوهای جاری صلح در قطر نشان بدهند.

این در حالی است که پیش از چاشت امروز یک موتر مملو از مواد انفجاری در نزدیکی فرماندهی پولیس ولایت غور انفجار کرد. در نتیجۀ آن دوازده نفر جان باخته و بیش از 100 تن دیگر زخم زخمی شده‌اند. بیشتر قربانیان این رویداد را غیر نظامیان تشکیل می‌دهند.

این انفجار در حالی به وقوع پیوسته است که طالبان در موافقت‌نامۀ صلح با امریکا تعهد کرده‌اند که از راه‌اندازی حمله‌های بزرگ در شهرها خودداری می‌کنند و از کشتار غیرنظامیان دست خواهند برداشت.