خوزون

شورای عالی مصالحۀ ملی: همۀ موانع از سر راه مذاکرات مستقیم برداشته شده است

neshananews

02 September 2020

مسوولان شورای عالی مصالحۀ ملی می‌گویند که همۀ موانع از سر راه مذاکرات مستقیم دولت با گروه طالبان برداشته شده مذاکرات مستقیم میان دو طرف به زودی آغاز خواهد شد.

فریدون خوزون، سخنگوی شورای عالی مصالحۀ ملی امروز (چهارشنبه، دوازدهم سنبله) در توییتی نوشته است: «تمام موانع سد راه مذاکرات بین‌الافغانی از بین رفته است.» به گفتۀ او، روند تبادلۀ زندانیان نیز به زودی پایان می‌یابد. آقای خوزون تأکید می‌ورزد که پس پایان این روند، گفت‌وگوهای بین‌الافغانی آغاز می‌شود. او همچنان خاطرنشان می‌سازد که هیأت مذاکره‌کنندۀ دولت افغانستان آمادۀ سفر به دوحه است. آقای خوزون اما تاریخ دقیق آغاز مذاکرات بین‌الافغانی را روشن نکرده است.

شورای عالی مصالحۀ ملی در حالی از پایان زودهنگام روند تبادلۀ زندانیان خبر می‌دهد که دو روز پیش صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری گفته است، تا زمانی که اسیران نیروهای امنیتی از سوی طالبان رها نشوند، حکومت ۳۲۰ زندانی باقی‌ماندۀ طالبان را رها نخواهد کرد. آقای صدیقی همچنان افزوده است که رأی‌زنی‌ها با کشورهایی که مخالف رهایی شماری از زندانیان طالبان هستند آغاز شده و و امیدواری‌های وجود دارند که هرچه زودتر به نتیجه برسد.