ملا برادر

گفت‌وگوی وزیر خارجۀ ناروی با رییس دفتر سیاسی طالبان در قطر

neshananews

17 September 2020

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر می‌گوید که ملاعبدالغنی برادر، رییس دفتر سیاسی این گروه با انی‌کاری ارکسن، وزیر خارجۀ ناروی از طریق ویدیوکنفرانس صحبت کرده است.

محمدنعیم وردک، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر بامداد امروز (پنج‌شنبه، 27 سنبله) در توییتی نوشته است که این گفت‌وگو پس از چاشت دیروز صورت گرفته است. آقای وردک می‌گوید که در جریان این ویدیوکنفرانس روی اهمیت گفت‌وگوهای مستقیم این گروه با دولت افغانستان و کمک‌های بشری به اقشار آسیب‌پذیر در افغانستان بحث شده است.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر خاطرنشان می‌سازد که وزیر خارجۀ ناروی از همکاری کشورش در روند صلح افغانستان اطمینان داده است. آقای وردک همچنان از دیدار و گفت‌وگوی نمایندۀ ویژۀ آلمان در امور افغانستان و پاکستان با مسوول بخش اروپایی دفتر سیاسی طالبان در قطر خبر می‌دهد. به گفتۀ او، آلمان نیز از همکاری این کشور در روند صلح افغانستان اطمینان داده است.

این در حالی است که ناروی و آلمان برای میزبانی از نشست‌های بعدی صلح بین هیأت‌های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان اعلام آماده‌گی کرده‌اند.

دپلمات‌های این دو کشور در مراسم گشایش گفت‌وگوهای دوحه تأکید کرده‌اند که ناروی و آلمان در صورت توافق هیأت‌های مذاکراتی، آماده‌اند تا نشست‌های بعدی صلح را میزبانی کنند.