طارق آرین

طارق آرین: چهار عضو شبکۀ ترورهای طالبان به دست داشتن در قتل یما سیاوش اعتراف کرده‌اند

neshananews

08 April 2021

طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله می‌گوید که چهار تن از اعضای یک شبکۀ ده نفری گروه طالبان به دست داشتن در ترور یما سیاوش، مجری برنامه‌های تلویزیونی اعتراف کرده‌اند.

آقای آرین امروز (پنج‌شنبه، نوزدهم حمل) در یک نشست خبری در کابل می‌گوید که نیروهای پولیس ملی به تازه‌گی یک شبکۀ ده نفری گروه طالبان را بازداشت کرده‌اند. اعضای این شبکه در ترورهای هدف‌مند در کشور دست دارند.

آقای آرین می‌افزاید که این شبکۀ ده نفری به رهبری قاری صبور از اعضای ارشد طالبان در لوگر برای انجام ترورهای هدف‌مند استخدام شده بودند. به گفتۀ او، چهار عضو این شبکه به دست داشتن در ترور آقای سیاوش اعتراف کرده‌اند.

طارق آرین از این چهار نفر به نام‌های عوض‌خان، محمد ناصر، نوریالی و قاری عبدالرحمان یاد می‌کند. سخنگوی وزارت امور داخله خاطرنشان می‌سازد که این افراد هرچند به عضویت‌شان در گروه طالبان به گونۀ مستقیم اعتراف نمی‌کنند، اما شواهد و اسنادی که هنگام بازداشت این افراد به دست آمده از عضویت آنان در چوکات گروه طالبان حکایت دارند.

گفتنی است که روز گذشته امرالله صالح، معاون نخست ریاست جمهوری کشور اعلام کرد که یازده تن از افرادی که در ترور یما سیاوش دخیل بوده‌اند از سوی پولیس بازداشت شدند. اعضای خانوادۀ یما سیاوش اما نسبت به بازداشت عاملان اصلی ترور آقای سیاوش ابراز تردید می‌کنند.

یما سیاوش، مجری شناخته شدۀ برنامه‌های تلویزیونی و مشاور بانک مرکزی در ماه عقرب سال گذشتۀ خورشیدی در انفجاری در شهر کابل جان باخت. هیچ گروهی مسوولیت ترور او را بر عهده نگرفته است.