طالبان

طالبان شش غیرنظامی را در فاریاب تیرباران کردند

neshananews

20 March 2021

مسوولان ارتش در شمال کشور می‌گویند که جنگ‌جویان گروه طالبان شش غیرنظامی را در ولایت فاریاب تیر‌باران کرده‌اند.

محمد حنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی 209 شاهین امروز (شنبه، 30 حوت) می‌گوید که دو نوجوان شام دیروز در بازار «سرچکان» از مربوطات ولسوالی گرزیوان این ولایت از سوی جنگ‌جویان وابسته به گروه طالبان تیرباران شده‌اند.

آقای رضایی می‌افزاید که «نجم‌الدین» هژده ساله و «عبدالقادر» چهارده ساله که در یک دکان خوراکه فروشی مشغول کار بودند، هنگام بازگشت به خانه از سوی طالبان تیرباران شده‌اند.

سخنگوی قول اردوی 209 شاهین علاوه می‌کند که چهار تن دیگری به شمول دو دختر جوان و دو کودک نیمه‌های شب گذشته در روستای «جر قلعه» از مربوطات ولسوالی گرزیوان نیز تیرباران شده‌اند.

آقای رضایی خاطرنشان می‌سازد که این زنان و کودکان از بسته‌گان یک سرباز ارتش بوده و از سوی افراد وابسته به ملا حشمت‌الله، سرگروه طالبان در فاریاب کشته شده‌اند.

گروه طالبان تاکنون در این باره اظهارنظری نکرده است.

گفتنی است که موج گسترده‌یی از کشتار غیرنظامیان در چوکات حمله‌های هدف‌مند و انفجارهای پی‌درپی هم‌اکنون در کشور جریان دارد. بر اساس آمار کمیسیون حقوق بشر، بین روزهای 23 تا 26 ماه حوت دست‌کم هژده غیرنظامی در حمله‌های مسلحانه و انفجارها در کشور جان باخته و بیش از 48 تن دیگری در این جریان زخم برداشته‌اند.

نهادهای امنیتی طالبان را عامل این حمله‌ها می‌دانند. گروه طالبان اما تاکنون به گونۀ رسمی مسوولیت این حمله‌ها را بر عهده نگرفته‌اند.