پایه مخابراتی

طالبان یک پایۀ مخابراتی را در دایکندی تخریب کردند

neshananews

19 January 2021

مسوولان امنیتی در ولایت دایکندی می‌گویند که جنگ‌جویان گروه طالبان یک پایۀ مخابراتی را در ولسوالی کجران این ولایت تخریب کرده‌اند.

گل آقا سجادی، سخنگوی فرماندهی پولیس دایکندی می‌گوید که این اقدام بامداد امروز (سه‌شنبه، 30 جدی) در روستای قاسم‌آباد از مربوطات ولسوالی کجران این ولایت صورت گرفته است. آقای سجادی می‌افزاید که در نتیجۀ برخورد یک گلولۀ راکت با پایۀ مخابراتی شرکت دولتی «سلام» این پایه‌ به گونۀ قسمی تخریب شده است.

سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت دایکندی خاطرنشان می‌سازد که این گلولۀ راکت از سوی جنگ‌جویان گروه طالبان پرتاب شده است. او هرچند از تلفات وارد شده به کارمندان نگه‌داری از این پایۀ مخابراتی چیزی نمی‌گوید، اما گزارش شده است که یک نفر در این رویداد زخم برداشته است.

طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند. پیش از این جنگ‌جویان این گروه بخشی از جادۀ عمومی غزنی – قندهار را در چندین نوبت تخریب کرده‌اند.

این اقدام‌های مخرب در حالی صورت می‌گیرد که طالبان در توافق با امریکا تعهد کرده‌‌اند که از تخریب تأسیسات عامه خودداری خواهند کرد؛ تعهدی که به باور مسوولان حکومت، طالبان به آن پایبند نیستند.