دایکندی

طالبان ۵۳ فرد ملکی به شمول زنان و کودکان را در دایکندی گروگان گرفته‌اند

neshananews

20 June 2020

مسوولان محلی ولایت دایکندی تأیید می‌کنند که طالبان از پنج روز به این‌سو ۵۳ فرد غیرنظامی را در ولسوالی کجران این ولایت گروگان گرفته‌اند. به سخن آنان، در این میان زنان و کودکان نیز شامل‌اند.

محمدعلی ارزگانی، معاون والی دایکندی امروز (شنبه، ۳۱ جوزا) در صحبت با خبرگزاری نشانه می‌‌گوید که طالبان در بدل رهایی این افراد ملکی خواهان تسلیمی یک دختر و پسر جوان ارزگانی هستند که از خانه فرار کرده‌اند. او توضیح می‌دهد که حدود پنج روز پیش یک دختر با یک پسر جوان از روستای گوهرنگین ولسوالی چهارچینۀ ولایت ارزگان فرار کرده‌اند. به سخن او، طالبان مدعی‌اند که این دختر و پسر ارزگانی پس از فرار به ولایت دایکندی آمده‌اند و مسوولان محلی دایکندی باید این دو جوان را بازداشت و به آنان تسلیم کنند.

از همین رو، به گفتۀ او، افراد وابسته به طالبان ۱۷ موتر مسافربری و باربری را در ولسوالی کجران متوقف کرده و در مجموع ۵۳ نفر به شمول ۲۷ زن و کودک را با خود برده‌اند. معاون والی دایکندی خاطرشان می‌سازد که ولسوالی گیزاب مربوط به ولایت ارزگان می‌شود و مسوولان محلی ولایت دایکندی صلاحیت فعالیت و بررسی این ولسوالی را ندارد.

آقای ارزگانی می‌گوید که آنان امیدوارند که مسأله از طریق گفت‌وگوها حل شود و طالبان این افراد ملکی را رها سازند. با این همه، از سرنوشت دو جوانی که از ولسوالی چهارچینۀ ارزگان فرار کرده‌اند، هنوز خبری نیست.