وزارت-داخله؛-در-قراردادهای-این-وزارت-فساد-وجود-دارد-

طراح حمله‌های طالبان و تسهیل‌کنندۀ حمله‌های داعش در کابل بازداشت شدند

neshananews

19 October 2020

وزارت امور داخله اعلام کرده است نیروهای قطعۀ خاص پولیس در جریان یک عملیات هدف‌مند طراح حمله‌های تروریستی طالبان و یکی از تسهیل‌کننده‌گان حمله‌های داعش را در کابل بازداشت کرده‌اند.

وزارت امور داخله با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که این دو عضو گروه‌های مسلح مخالف دولت شام دیروز (یک‌شنبه، 27 میزان) در جریان یک عملیات هدف‌مند نیروهای قطعۀ خاص پولیس، از مربوطات ولسوالی پغمان ولایت کابل بازداشت شده‌اند. بر اساس این خبرنامه، یکی از این افراد مسوولیت طراحی حمله‌های طالبان را در کابل بر عهده داشته است. این عضو گروه طالبان در ترورهای هدف‌مند و جابه‌جایی ماین‌های مقناطیسی در پایتخت نقش کلیدی داشته است.

خبرنامه می‌افزاید که فرد دومی در پیوند به همکاری با گروه داعش و تسهیل حمله‌های این گروه در کابل، بازداشت شده است. بر اساس معلومات وزارت امور داخله مقداری از مهمات جنگی و مواد انفجاری نیز از نزد این افراد به دست نیروهای پولیس افتاده است.

این در حالی است که همزمان با این، ریاست عمومی امنیت ملی اعلام کرده است که هستۀ عملیاتی گروه داعش و طالبان را در کابل شناسایی کرده است. ریاست عمومی امنیت ملی اما جزییات بیشتری این موضوع را همه‌گانی نکرده است. در این اواخر کابل و ولایت‌های دیگر کشور گواه ناامنی‌های کم‌پیشینه بوده است. نیروهای امنیتی از مهار این ناامنی‌ها اطمینان می‌دهند.