عبدالله عبدالله تاشکند

عبدالله: طالبان نباید با افزایش خشونت درصدد کسب امتیاز سیاسی باشند

neshananews

11 November 2020

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی با انتقاد از افزایش خشونت‌ها از سوی طالبان می‌گوید که این گروه نباید با افزایش خشونت در پی کسب امتیاز سیاسی باشند.

شورای عالی مصالحۀ ملی امروز (چهارشنبه، 21 عقرب) با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که آقای عبدالله این مطلب را پیش از چاشت امروز، در دیدار با عبدالعزیز کاملوف، وزیر خارجۀ اوزبیکستان در تاشکند مطرح کرده است. این خبرنامه به نقل از سخنان آقای عبدالله می‌افزاید که طالبان اخیراً خشونت‌ها را در افغانستان افزایش داده‌اند و این مسأله روی روند جاری صلح تأثیر منفی خواهد گذاشت.

رییس شورای عالی مصالحۀ ملی تأکید می‌کند که طالبان نباید با افزایش خشونت‌ها به دنبال کسب امتیاز سیاسی باشند. آقای عبدالله از این گروه می‌خواهد که خشونت‌ها را در داخل کشور کاهش دهند.

این انتقاد آقای عبدالله در حالی مطرح می‌شود که همزمان با آغاز گفت‌وگوهای مستقیم میان هیأت‌های مذاکراتی دولت افغانستان و گروه طالبان در قطر، درگیری‌های مسلحانه در کشور به شدت افزایش یافته است.

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی در ادامۀ سفرهایش به کشورهای منطقه به هدف تقویت اجماع منطقه‌‌یی پیرامون صلح افغانستان عصر دیروز در رأس یک هیأت بلندرتبۀ دولتی به تاشکند، پایتخت اوزبیکستان سفر کرد.

وزیر خارجۀ اوزبیکستان در دیدار با آقای عبدالله بر حمایت کشورش از روند صلح در افغانستان تأکید می‌ورزد. به نقل از خبرنامۀ شورای عالی مصالحۀ ملی، آقای کاملوف تأکید می‌کند که کشورش از صلح و ثبات در افغانستان به صورت همه‌جانبه حمایت خواهد کرد.

وزیر خارجۀ اوزبیکستان همچنان خاطرنشان‌ می‌سازد که تأمین صلح و ثبات در افغانستان زمینه‌ساز برقراری ثبات دایمی در منطقه خواهد بود.