عبدالله عبدالله

عبدالله: نهادهای امنیتی باید جلو ترورهای هدف‌مند را بگیرند

neshananews

23 December 2020

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی در واکنش به ترور محمد یوسف رشید، رییس اجرایی بنیاد انتخاباتی آزاد و عادلانۀ افغانستان (فیفا) از نهادهای امنیتی و کشفی کشور می‌خواهد که از ترورهای هدف‌مند جلوگیری کنند.

آقای عبدالله امروز (چهارشنبه، سوم جدی) در برگۀ تویترش نوشته است که گروه‌های تروریستی برنامۀ ترور چهره‌های فعال مدنی و رسانه‌یی را روی دست گرفته‌اند. آقای عبدالله می‌افزاید که ادامۀ ترورهای هدف‌مند در کشور که بیشتر چهره‌های فعال اجتماعی و سیاسی را هدف قرار می‌دهد، برای شهروندان کشور پذیرفتنی نیست.

رییس شورای عالی مصالحۀ ملی از نهادهای امنیتی و کشفی می‌خواهد که از حمله‌های هدف‌مندی که فعالان مدنی و رسانه‌یی را هدف قرار می‌دهد، جلوگیری کنند.

گفتنی است که محمد یوسف رشید، رییس اجرایی فیفا بامداد امروز در یک حملۀ مسلحانه در کابل ترور شد. این رویداد هدف‌مند در حالی صورت گرفته است که چندی پیش نماینده‌گی‌های سیاسی کشورهای غربی در افغانستان حمله‌های هدف‌مند بر فعالان مدنی و رسانه‌یی را حمله بر روند صلح خوانده‌اند. این نهادها از طالبان نیز خواسته‌اند که از انجام حمله‌های هدف‌مند خودداری کنند. گروه طالبان اما تاکنون به این خواست نماینده‌گی‌های سیاسی کشورهای غربی پاسخ مثبت ارایه نکرده‌اند.