عبدالله عبدالله

عبدالله: پراکنده‌گی سیاسی در درون نظام موضع دولت را در برابر طالبان تضعیف کرده است

neshananews

07 March 2021

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی می‌گوید که پراکنده‌گی سیاسی در درون نظام موضع دولت را در برابر طالبان تضعیف کرده است.

آقای عبدالله امروز (یک‌شنبه، هفدهم حوت) در نشستی در کابل بر تقویت اجماع سیاسی در پیوند به صلح تأکید می‌کند. آقای عبدالله می‌گوید که برای تقویت موضع دولت در برابر طالبان در روند صلح باید پراکنده‌گی‌ سیاسی برطرف شود.

آقای عبدالله با اشاره به طرح تازۀ وزارت خارجۀ امریکا برای صلح افغانستان می‌گوید که از مطرح شدن هیچ طرحی نباید در روند صلح هراس ایجاد شود.

رییس شورای عالی مصالحۀ ملی یادآور می‌شود که طرف‌های صلح باید بتوانند هر طرحی را در روند صلح به بحث بگیرند و از طریق گفت‌وگو راه حلی برای پایان جنگ در کشور دریابند.

آقای عبدالله خاطرنشان می‌سازد که طرح تازه‌یی که از سوی امریکا برای صلح پیشنهاد شده است در همۀ سطوح مورد بحث قرار خواهد گرفت.

این در حالی است که به تازه‌گی زلمی خلیل‌زاد، نمایندۀ ویژۀ امریکا در امور صلح افغانستان طرح ایجاد حکومت انتقالی را با رهبران سیاسی کشور شریک ساخته است. رییس‌جمهور غنی حکومت انتقالی و حکومت موقت را قابل قبول نمی‌داند و می‌گوید که قدرت سیاسی باید از طریق انتخابات به دولت بعدی منتقل شود.